Uzman Psikolog Cana Berrak Atıcı

Uzman Psikolog Cana Berrak ATICI

Özel Florya Uğur Kolejinde ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra Erenköy Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.  Öncelikli olarak İstanbul Bilgi Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce)  bölümününde eğitim aldıktan sonra hayali olan mesleği gerçekleştirmek adına İstanbul Arel Üniversitesinde Psikoloji Bölümünündeki lisans eğitiminden 3 yılda, yüzde yüz burslu olarak mezun olmuştur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamak üzeredir. 4 yıllık Lacancı Psikanaliz ekolü ile olan deneyimini taban alarak, “Bilişsel Davranışçı Terapi” ekolü ile eklektik terapi stilini benimsemiştir.

2021 yılında Uzm.Klnk.Psk. Elif Macit’in kurucusu olduğu Elif Macit Akademi’de Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (18 saat) eğitimi almıştır.

2020 yılında  Doç.Dr. Itır Tarı Cömert’in kurucusu olduğu Psikoloji Akademisi kurumundan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’nin 6 modülünü tamamlamış ve bilişsel Davranışı Terapi uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır.

Eğitim içeriği:
– Bilişsel Davranışçı Terapinin Temelleri
– Depresyonda Ve İntihar Düşüncesinde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım
– Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Yaklaşım
– Panik Bozukluk Ve Obsesif Kompulsif Bozukluğa Bilişsel Davranışçı Yaklaşım
– Travma, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kronik Ağrı Ve Kronik Hastalıklarda Bilişsel Davranışçı Yaklaşım
– Yeme Bozuklukları Ve Kilo Kontrolünde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım

2020 yılında Doç.Dr. Durmuş Ümmet’ten Psikoterapi ve Eğitimlerde Sembollerin, Metaforların, Hastalıkların, Rüyaların, Oyuncakların ve Terapötik Kartların Kullanımı Eğitimi eğitimi almıştır.

2018 yılında  Üsküdar Üniversitesi’nde  Moxo Dikkat Performans Testi Uygulayıcı Eğitimi almıştır. 2017 yılında Humanite Psikiyatri Hastanesi’nde Onkoloji ve Psikoloji Arasındaki Denge eğitimine katılmıştır.

2017 yılında ÇADEM Psikoloji’de Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimini tamamlamıştır (Agte, bender, gestalt görsel motor algıtesti benton görsel bellek testi, catell 2a zeka testi, catell 3a zeka testi, frostig gelişimsel görsel algı testi, good enough harris bir insan çiz testi, porteus labirentleri testi, d2 dikkat testi, burdon dikkat testi, metropolitan okul olgunluğu testi bir insan çiz testi).

2017 yılında 36 saat Temel Psikoterapi Becerileri Eğitimi almıştır.

Oysa Akademi (Bakırköy), VR Phobia Psikolojik Danışmanlık Merkezi (Etiler)  ve İstanbul’um Psikolojik Danışmanlık merkezlerinde Psikoterapist olarak görev almıştır.

Ante Holding’e bağlı Sura Hotels kurumunda Eğitim Yöneticisi/Psikolog olarak çalışmıştır.

Amerikan Kültür Koleji ve Fikri Bilim Kolejinde Okul Psikoloğu, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Koordinatörü olarak 4 sene görev almıştır.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi ve Bakırköy Belediyesine bağlı Türk Anneler Derneğinde stajyer psikolog olarak hizmet vermiştir.

Çalışma Alanları:

Yetişkin Psikoterapisi
Duygu Durum Bozukluğu (Depresyon vb.)
Kaygı Bozuklukları
Bağlanma Sorunları
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Kişilik Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Uyum Bozuklukluları
Öfke Kontrol Bozukluğu
Dürtü Kontrol Sorunları
Yas ve Kayıp Süreci
İletişim Sorunları
Değersizlik ve Yetersizlik Hisleri
Sınır Koyma
Özgüven Eksikliği